Κάλεσμα για συμμετοχή σε διασυνοριακό πρόγραμμα με Πανεπιστήμιο της Κολομβίας για την κλιματική αλλαγή

Tο Εργαστήριο Ειρηνευτικής Δημοσιογραφίας (PJL) από κοινού με το Πανεπιστήμιο Uniminuto της Κολομβίας θα δημιουργήσουν συνεργατικό δημοσιογραφικό περιεχόμενο με αντικείμενα που απασχολούν τις δυο χώρες (διεθνή δημοσιογραφία, κλιματική αλλαγή κ.λπ.) Στόχος είναι η παρουσίαση της κοινής οπτικής ματιάς σε κοινά ζητήματα που απασχολούν τους νέους φοιτητές δημοσιογραφίας στις δυο χώρες.

Αν είσαι προπτυχιακός/ή φοιτητής/τρια, γνωρίζεις αγγλικά και σε ενδιαφέρουν αυτά τα θέματα και η συνεργασία με φοιτητές δημοσιογραφίας από την Κολομβία δεν έχεις παρά να υποβάλλεις αίτηση στον σύνδεσμο που θα βρεις εδώΟι αιτήσεις θα παραμείνουν ανοιχτές μέχρι τη Δευτέρα 15 Μαΐου 2023.

Για περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα απευθυνθείτε στην κα Ιωάννα-Γεωργία Εσκιάδη στο email: Αυτή η διεύθυνση Email προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.